معجزات و کرامات

کرامات و معجزات امام عسکری – عاقبت دروغگویی

روایت شده از اسماعیل بن محمد بن علی بن اسماعیل بن علی بن عبداللَّه بن عباس بن عبدالمطلب که گفت: من بر سر راه حرکت امام حسن عسکری علیه السلام نشستم، همینکه ایشان از نزد من عبور میکرد، من از فقر و تنگدستی به ایشان شکایت کردم و قسم خوردم که حتی یک درهم و بالاتر از آن هم ندارم و نه غذایی دارم، ایشان به من فرمودند: چرا قسم دروغ میخوری! در حالی که دویست اشرفی را در داخل زمین دفن کردهای و این صحبت من به خاطر این نیست که نخواهم چیزی به تو عطا کنم و چیزی ندهم.
در این هنگام به غلام خود فرمودند: از اموال هرچه همراه توست به او بده. آن غلام صد اشرفی به من داد. و سپس امام علیه السلام رو به طرف من کردند و فرمودند: از آن پولی که پنهان کردهای (دویست اشرفی)، وقتی که خیلی به آن پول نیاز داری محروم میشوی.
اسماعیل بن محمد میگوید: ایشان راست میگفتند من دویست اشرفی را داخل زمین پنهان کرده بودم تا زمانی که به آن نیاز پیدا کردم از آن استفاده کنم. بعد از مدتی دچار سختی و تنگدستی شدم، برای اینکه خرجی زندگیام را تأمین کنم، به سراغ آن دویست اشرفی که دفن کرده بودم رفتم؛ اما با کمال تعجب دیدم که پول در آنجا نیست، پسرم که از موضوع پولهای دفن شده آگاه شده بود، قبل از من آن پولها را برداشته بود و فرار کرده بود و من به هیچ مقدار از آن پولها نرسیدم و از آن پولها محروم شدم.(۴۱)
برگرفته از کتاب سیری در زندگانی امام حسن عسکری علیه السلام نوشته: محمد حسین زارعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *